bitcoin

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri de artık, belgeselcilerin filmlerinde konu edindikleri büyük bir proje haline gelmeye başladı.

Kripto Para belgesellerin kendi film festivali olan Bitcoin Film Festivali bile var artık. Film endüstrisinin dikkatini çeken kripto paralar gizemli doğasından dolayı olabilir. İşte her kripto para meraklısının ve yatırımcısının kendi izleme listesine eklemesi gereken en iyi belgeseller ve kısa videolar.

İşte o listemiz :

1-The Future Of Money ( Paranın Geleceği)

Bir şeyleri satın almamıza yarayan klasik ödeme yöntemleri, hatta banka veya döviz bürolarına olan ihtiyacı ortadan kaldırdığında ne olur ? Henüz o aşamada değiliz, ancak bu kıvılcım konuşmasında, dijital para birimi araştırmacısı Neha Narula, paranın kolektif kurgusunu anlatıyor ve çok farklı görünen bir geleceğin resmini çiziyor.Türkçe alt yazı seçeneği de olan bu TEDx konuşması kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

2-Bitcoin: paranın sonu belgeseli

2014 yılında yapılmış olan belgeseli Torsten Hoffmann ve Michael Watchulonis tarafından oluşturuldu.Bu belgeselde en ilginç olanı 2014 yılında Kickstarter’da kitle fonlaması yapıldığı iddiası.Bitcoin : Bildiğimiz geleneksel paraların sonu mu ? Son krizde dünyayı harap eden merkez bankası ve suç ortaklarının uygulamalarını ortaya koyuyor. Para yaratma konusunda devletin enflasyona nasıl yol açtığını anlatıyor.Eğer Btc ve diğer kripto paralara ilginiz varsa mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz ayrıca belgesel 60 dakika ve Türkçe alt yazılı.

3-Banking on Bitcoin ( Bitcoin bankacılığı)

90 dakikalık belgesel, Christopher Cannucciari tarafından yönetilmekte ve yazılmıştır. Satoshi Nakamoto hakkında hiç kimsenin duymadığı zamanlarda görüntüleyenleri ve kripto paraların başlangıcına değiniyor.

Belgeselin ana odak noktası, kripto para birimleri ve Bitcoin ana akımının benimsenmesiyle ilgili düzenlemeler. “Bitcoin Bankacılığı”, kripto paranın arkasındaki temel kavramları ve fikirleri açıklıyor.Belgesel yeni başlayanlar için harika bir görsel deneyim sunuyor.Eğer BTC ve diğer kripto paralara ilginiz varsa mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz ayrıca belgeselde ve Türkçe alt yazı da mevcut.

İlginizi Çekebilir :  İngiltere Altın Tabanlı Kripto Para Çıkarmaya Hazırlanıyor!

4-Blockchain nasıl çalışır ? – Basitçe Açıklaması

Blockchain kelimesini çok sık duyduğunuz halde hala anlamadıysanız bu video tam size göre.Blockchain’in karmaşık gibi gözüken yapısını çok güzel bir şekilde anlatıyor video.Türkçe alt yazı da mevcut.

5-Bitcoin insanlık tarihinin en önemli icadı olabilir mi ?

Bir belgesel yapımcısı ve aynı zamanda Youtuber olan Barış Özcan tarafından hazırlanmış bu video,BTC ve kripto paralara farklı bakış açısı getirmiş.Barış Özcan’ın videosunu tavsiye ediyoruz

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

 

 

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login