Bitcoin Hakkında Nadir Bilinen 40 Gerçek

Dünyanın en ünlü kripto para birimi bitcoin hakkında kenarda köşede kalmış daha nice bilgiler var. Gelin bunlara birlikte bakalım.

Bitcoin; banka veya kişinin adını belirtmeye gerek olmadan, güvenli ödeme ve yatırım yapmak için üretilmiş, blockchain teknolojisini kullanan sanal bir para birimi.

Satoshi Nakamoto kod adlı kişi tarafından oluşturulan bitcoin 2009 yılında kullanıma açıldı. Bitcoin’in en büyük avantajı merkezi otoritenin, hükümetin veya özel şirketin denetimi altında olmaması. Bu nedenle insanlar herhangi bir işlem ücreti ödemiyorlar.

Bitcoin kullanan kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor

Bugün dünyada 55 ülkede bin 354 adet bitcoin ATM’si var. Öte yandan dijital cüzdan sahibi olan yaklaşık 5,8 milyon kullanıcı bulunuyor.

Dünyanın en ünlü kripto para birimi bitcoin hakkında hala bilinmeyen pek çok gerçek var. Hemen her gün hakkında çıkan haberleri okuyor olsak da, kenarda köşede kalmış nice bilgileri bünyesinde barındırıyor bitcoin. Biz de geçmişten günümüze şöyle bir arşivimizi karıştırdık ve bitcoin hakkında az bilinen gerçekleri sıraladık.

Bitcoin Hakkında Nadir Bilinen 40 Gerçek:

KAYNAK:

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir