/Bitcoin Fiyatı 6300 $’ı Gördü Yeni Rekor !

Bitcoin Fiyatı 6300 $’ı Gördü Yeni Rekor !

Bitcoin Fiyatı 6300 $’ı Görerek Yeni Rekora Ulaştı !

Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yükseğini yeni bir seviyeye getirdi.

İlk kez 6.000 $ ‘ı geçtikten hemen sonra bir hafta geçtikten sonra, dün 20:30 te Bitcoin Fiyat Endeksi’nde 6.306.58 $’ ya yükseldi. Daha önce tüm zamanların en yüksek 6,183 ABD doları olan değeri 21 Ekim’de belirlendi idi  ve sadece sekiz gün kaldı.

Yeni yüksekliği belirlerken, bitcoin fiyatı, 1 Ocak’ta 1.000 dolardan biraz aşağıya inerek, bugüne kadar% 500’den fazla yükseldi.

Bununla birlikte,kilometre taşından birkaç saat sonra fiyatlar biraz düştü ve küresel değişim borsasında ortalama 6,166 dolar işlem gördü.

Yine de analistler, artışın, bitcoin hakkında neredeyse her gün görüştüğü iş liderleri ve yatırım aydınlatmaları ile birlikte, tahin ettikleriden daha fazla kamuya açık olmadığı bir zamanda geldiğini belirtti.

Değerini artıranların arasında milyarder yatırımcı Warren Buffett, Suudi Prens Al-Waleed bin Talal ve PayPal kurucularından Peter Thiel var.

Kripto Tüccarı Joseph Lee, Amerika da yazılı basın’a verdiği demeçte, “Bitcoin’in sürekli büyümesine güveniyoruz” dedi.Ve ekledi “Bitcoin yeni bir evlat edinmek gibi harika.”ifadelerine yer verdi.

Bu haberin tüm hakları btcanaliz.com a aittir.Kopyalanması ve izinsiz paylaşılması suçtur.

İlginizi Çekebilir :  NIST Bitcoin ve Blockchain Teknolojisi Hakkında Rapor Yayınladı!