bitcoin-dustu

Bu yazımızda Bitcoin ve diğer kripto paraların neden düştüğünün bir kaç nedenini açıklıyoruz.

1. Piyasa Manipülasyonu

BTC pazar manipülasyonu, Bitcoin’in fiyat aktivitesini sorgularken her zaman ortaya çıkan oldukça tartışmalı bir alan olmuştur. Yatırımcılar kabul etmemek isterlerse de , Texas Üniversitesi’nde finans profesörü tarafından sağlanan kanıtlar,eli İşlemler Birleşik Devletler Adalet Bakanlığı Emtia Vadi Komisyonu’nun soruşturmaları ile birlikte, bu ‘komplo teorisinin’ aslında piyasada var olduğunu kanıtlamaya başlıyor. 

bitcoin

 

2. Piyasa Arzı Mevcut Talebini Aşıyor

Ünlü kripto para yatırımcısı Ronnie Moas,yaptığı açıklamalara şu anki kripto pazarında bu konuya değindi, geçen sene aşırı şişirilen 4.çeyrek dalgalanmasından sonra, kripto yatırımcıları bu rakamlara bir daha ulaşılamadığına dair inancını yitirmeye başladılar.

“Toplam arz çok fazla şişmeye başladı.Bunu patlatacak bir meydan okuma olabilir ” dedi

 

3-Piyasa Olgunlaşıyor

Bitcoin’in şu anda neden düştüğünü açıklamanın bir başka nedeni piyasa olgunlaşmasıdır. Bitcoin‘in 2009 yılında yeniden yaratılmasına rağmen, Etherpum, Dash ve diğer erken kripto para projelerinin Bitcoin’in yenilikçiliğinden sonra ortaya çıkmaya başladığı 2014 yılına kadar kripto piyasasının kendisi çekişmeye başladı. Kripto yatırımları geçen yıl sonunda fiyatı 19 bin dolarları gördüğü zamanlarda, piyasa hala emekleme aşamasındaydı ve büyük ölçüde spekülatifti.

Geçen sene 4. çeyrekte yaşanan paranın fiyat artışı hiç uzun sürmeyecekti ve şimdi pazarın şu anda gelişiminde olması gereken yere sert bir düzeltme yaşadık.

 

4- Medyanın Yanlış Haberleri

Her zaman Bitcoin’in fiyatını geri tutan bir başka sakıncalı faktör, yanlış yönlendirilen bilgilerin genel halka geçirilmesidir.

Geleneksel finansal sistem tehdidi altına girdiğinde, ana akım medya, teknolojinin gücünü düşürerek ve piyasa hareketlerini vurgulayarak, sanayiyi bu alandaki potansiyel yeni yatırımcılara yanlış göstermede rol oynamıştır. Alman Filozof Arthur Schopenhauer’e göre, tüm gerçekler olaylar 3 aşamadan geçer.

İlginizi Çekebilir :  Monaco (MCO)'nun Fiyatı % 100 Arttı !

(1) Dalga Geçme

(2) Şiddetle Karşı Çıkma
(3) Kabul Etme Aşaması

Kripto pazarı burada farklı değil aslında. Şu anda ana akım medya bu sektördeki potansiyeli tanımamakta ve kaçınılmaz ilerlemeyi görmezden gelmeyi tercih etmektedir.

[    Elektrik, icat edildiği ilk zamanlar kimsenin umrunda olmadı çünkü mumlar iş görüyordu,

Bilgisayar icat edildiğinde hesap makinesi iş görüyordu,

İnternet icat edildiğinde umursanmadı çünkü posta iş görüyordu,

Bitcoin de pek umursanmıyor çünkü fiat para halen iş görüyor.  

Alıntı Kaynağı: twitter.com/blockchainekono    ]

 

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account