Bitcoin-BAE

Dubai Hükümeti, 11 Nisan’da BAE’nin bu kategoride “dünya lideri” olmak için blockchain teknolojisini benimsemeye başlayacağını bildirdi. Birleşik Arap Emirlikleri Başbakanı ve Dubai Hükümeti Başbakanı ve Başbakan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum, “Blockchain Stratejileri oluşturduklarını ve hedef olarak 2021’İ belirlediklerini”.Yetkili blockchain teknolojisini “geleceğin endüstrisi” olarak tanımladı.

Bu teknolojinin benimsenmesi, BAE’deki yaşam kalitesini yansıtacak ve vatandaşlar için mutluluk seviyelerini artıracaktır. Federal düzeyde devlet işlemlerinin% 50’si 2021 yılına kadar blockchain teknolojisi kullanılarak yürütülecektir.

Plan, vatandaş ve yerleşik mutluluğun, hükümet verimliliğinin, ileri düzey mevzuatın ve küresel girişimciliğin artırılmasına odaklanacak. Nüfus mutluluk, BAE’nin inisiyatifinden bir diğerinin altında insanların mutluluğunu ölçmek için teknoloji, bilim ve diğer yaklaşımları kullanır. Şeyh Muhammed’in yanı sıra, Dubai’nin bir Akıllı şehir haline gelmesini planladığı ve bu projelerde  Akıllı Dubai’nin önderliğinde gelişeceğini söyledi

Şeyh Muhammed, “Bu teknoloji zamandan, çabadan ve kaynaklardan tasarruf edecek ve bireylerin işlemlerinin çoğunu kendi yaşam tarzlarına ve çalışmalarına uygun şekilde zamanında gerçekleştirmelerini sağlayacaktır” dedi. Yılda 11 milyar dirhem (2.9 milyar dolar) belge ve manuel işlemlere harcanıyor, dolayısıyla bu işi tamamlamak için blockchain teknolojisini kullanarak hem paradan hem de zamandan tasarruf edersiniz.

Blockchain nispeten yeni bir kavram olduğundan, hükümet yetkilierini eğitmek için atölye çalışmaları, kurslar, raporlar ve diğer etkinlikler sağlanacak. Şeyh Mohammed ayrıca BAE’nin yeni teknolojiyi kabulünden de bahsetti, “Bazıları yeni teknolojileri bir meydan okuma olarak görüyor; zorlukların üstesinden gelmek için bir araç olarak görüyoruz. ”

Aralık 2016’da, Dubai, “İlk blockchain destekli hükümeti” olmak için Smart Dubai Ofisi ve Dubai Future Foundation ile işbirliği içinde bir blockchain stratejisi başlattı. Bu yılın başlarında, Smart City’nin, geliştirilmekte olan yaklaşık 20 adet blockchain kullanım vakası olduğu ve dağıtılmış defter teknolojisi ile halihazırda arazi tescil işlemleri gerçekleştirildiği bildirildi.

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin'de Artan İşlem Ücretleri Dikkat Çekiyor !

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz..

Facebook: facebook.com/Btcanalizleri/

Twitter:twitter.com/btcanaliz

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account