banka-bitcoin

VISA’nın kurucusu ve yöneticisi Jon Matonis, Goldman Sachs gibi büyük bankaların kripto ekosistemine katılımının, bitcoin(btc) fiyatında bir artışa yol açacağını iddia etti.

“Büyük bankaların girişini destekliyorum çünkü likiditede(nakit para) artışa neden olacak. Katılımcı bankalar opsiyon piyasası ve gelecekteki pazarları geliştirecek.

Bankalar Ne Zaman Katılacak?

Kripto para piyasanın volatilitesinin acil sebebi, likidite(nakit para) eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Ocak ayından beri Bitcoin ve altcoin’lerin ticaret hacminde bir düşüş sürmektedir.

Piyasanın ticaret hacmindeki daralmanın sürmesi, kurumsal ve balina yatırımcılarının piyasayı kendi lehlerine manipüle etmeleri için bir fırsat yaratmıştır. Bu nedenle, kripto para ekosistemi 2018 başından bu yana düzeltilmiş fiyat hareketleri göstermiştir.

Son zamanlarda, Chicago Board Options Exchange’in (CBOE), hem New York’ta ticaret yapmak için Bitcoin’de işlem gören borsada işlem gören fonlara izin vermek amacıyla ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonuna (SEC) bir teklif gönderdiğini haber vardı.Goldman Sachs gibi bankaların katılımı daha fazla perakendecinin yanı sıra kurumsal yatırımcıların da kripto pazarına katılmalarını mutlaka tetikleyecektir.

Halihazırda, ABD’li büyük yatırımcıların kripto alanına katılmaları yönünde yüksek talep var,ancak kamu finans sektöründen kripto pazarına gelen sermaye oldukça önemsiz.Ayrıca Japonya’da büyük yatırımcılar, kripto para birimi değişimi yoluyla dijital paraları topluca satın almaya yatırım yapmaktadırlar.

Matonis, şüphecilerin, bitcoin’in bir balon olduğuna inanmaması gerektiğini, ancak bitcoin’in finans dünyasını yakında ele geçireceği konusunda iyimser olduğunu dile getirdi. Ayrıca, tahvil ve hisse senedi piyasalarının yakında patlayacak olan trilyon dolarlık bir piyasa olduğunu ileri sürdü.

Balon olarak bitcoin’i tanımlayanlara:

“Gerçek balon, merkez bankalarına bağlı sahte hisse senedi piyasalarıdır .”

dedi Matonis.

Bankaların kripto ekosistemine doğru ilerlemesi hâlâ belirsiz.Piyasada bazı eleştirmenler bir kumar pazarı olarak tasvir edildiği gibi, piyasa imaj krizleri yaşıyor olsa da. Ayı piyasası bittiğinde ve bitcoin bir fiyat artışına maruz kaldığında, bankalar pazardaki artan ilgiye hitap etmeye hazır olacak.

İlginizi Çekebilir :  Ağustos Ayında Satın Alınabilecek En İyi 5 Altcoin (Bölüm 2)

Fiyatların düştüğü piyasa

Ne zaman bir ayı piyasası varsa, bankalar, rakiplerinden önce, kripto para ekosistemindeki varlıklarını kurmak istiyorlarsa da, böyle bir pazara katılmak için acele etmiyorlar. Ancak, piyasaya girmeye karar verdiklerinde, piyasa kamu yatırım araçları ve önemli likidite ile donatılacaktır.

Kripto para ekosistemine giren büyük bankalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Jon Matonis’in iddialarına katılıyor musunuz? Lütfen yorum yazarak görüşünüzü bize bildirin.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login