Saxo Bank’tan bir analist, kurumsal yatırımcıların ilgisinin artması sebebiyle, Bitcoin fiyatının 2018’de 100.000 Dolar’a ulaşabileceğine inandığını söyledi.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin fiyatını 100.000 dolara kadar onaylayabilir.

Kay Van-Petersen, Aralık 2016’da yaptığı açıklamasını hatırlattı:
“Bitcoin’in 2017’de 2.000 Dolar’a ulaşabileceği ve o tarihteki seviyenin yüzde yüzünden fazlasına yükseleceği öngörüsünde bulunmuştum…”

Bitcoin, bu öngörüye ulaşmak için yılın yarısından daha azına ihtiyaç duydu. Mayıs ayında 2.000 Dolar’ı geride bıraktıktan sonra, tahmin edilen en yüksek boğa pazarı fiyatlarını dahi aştı ve yıl sonuna doğru 14.000 Dolar’a yükseldi.

Saxo analisti, Van-Petersen, CNBC’ye yaptığı açıklamada, 2018’in bitiminden önce Bitcoin değerinin 50.000 Dolar’dan 100.000 Dolar seviyelerine ulaşabileceğine inandığını söyledi. Bu durum marketcap değerini hatrı sayılır derece arttırdı.

“İlk olarak Bitcoin fiyatına yerinde bir düzeltme yapıldığı iddia edilebilir. %50’lik geri çekilmenin bu kripto paranın değerlenmesi açısından sağlıklı olduğu düşünülebilir. Fakat bu süreçte, hali hazırda devam etmekte olan vadeli işlem sözleşmelerinin tam etkilerini göremedik.”

“Birincisi, bit yüreğimizde düzgün bir düzeltme yaptığımızı iddia edebilirsin, yüzde 50’lik bir noktada geri çekildi, bu da sağlıklı. Fakat biz hala vadeli işlem sözleşmelerinin tam etkisini görmedik “dedi.

Yakın tarihlerde gerçekleşeceği hesap edilen yukarı yönlü harekette (ralli), Bitcoin’in öncelikli olarak, perakende pazarının büyük kısmına hükmeden yatırımcılar tarafından destekleneceği aktarıldı.

Geçen yıl, özellikle Peter Thiel’in Kurucu Fonu başta olmak üzere çeşitli hedge fonları ve girişim sermayesi şirketleri Bitcoin’e yatırım yapmaya başlamışlardı.

ABD borsaları CBOE ve CME, Wall Street yatırımcılarına, Bitcoin vadeli sözleşmelerini başlatma imkanı tanıdı ve fon sağlayıcıları, bu sözleşmeleri, döviz ticareti fonlarının temeli olarak kullanmak amaçlı düzenleyici onayı almak istediler, bu girişimleri başarısız oldu.

Tüm yükseliş eğilimlerine rağmen, Bitcoin’in ısısı son haftalarda düşürüldü. Ocak başından bu yana, Bitcoin’in fiyatı %50’den fazla düştü ve şu an, Aralık 17’de belirlenen en yüksek seviyenin yaklaşık %40 altında bulunmakta.

İlginizi Çekebilir :  Kripto Para Ticareti Yaparken Yapılan 5 Büyük Hata

Van-Petersen endişe etmiyor. O, yeni yükseklere çıkmadan önce Bitcoin’in sıklıkla daha düşük bir seviyede konsolide edildiğini düşünüyor.

Ethereum, Bitcoin’den daha iyi olabilir…
Bitcoin hakkındaki yükseliş görüşüne rağmen, Van-Petersen Ethereum’un bu yılki kripto piyasası rallisinin ana öğesi olacağına inanıyor.

Ethereum’un, Bitcoin’den daha güçlü altyapı ve ağlara sahip olduğunu savunan Van-Petersen, Ethereum’un, bu yıl Bitcoin’in yorgunluğu sırasında daha hızlı parlayacağı öngörüsünün gerçekçi olduğunu açıkladı. Bu gelişmeler ile birlikte Ethereum ağı üzerinden gerçekleşen işlemlerin artacağını ve bu durum sebebi ile Ethereum’un, Bitcoin’e karşı yıllık performansta daha başarılı rakamlar yakalama olasılığının mümkün olduğunu bildirdi.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account