AMEX, Blockchain Ödemeleri İçin Ripple ile İşbirliği Yapıyor

Blockchain teknolojisini kullanan ortaklıklar patlıyor. En son, American Express (AMEX) ve Ripple (XRP) arasında Blockchain tabanlı bir ödeme altyapısı oluşturmak için önemli bir anlaşma yaptı. Duyuruya göre, platform zaten kullanılıyor.

Özel başvuru, ABD kurumsal müşterileri ile Santander UK ile bankacılık yapan İngiltere merkezli müşteriler arasındaki İşletme Ticareti (B2B) ödemeler içindi. Hizmet, müşteriler arasında gerçek zamanlı izlenebilir ödemeler sağlayacaktı.

AMEX ve Blockchain
Bu bağlantı, şirketin basın açıklaması uyarınca Amex için uzun bir yolculuğa çıkan tek şeyidi. AMEX CIO Marc Gordon’a göre:

“American Express, yeni teknolojileri entegre etme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Ripple ve Santander ile gerçekleştirilen bu işbirliği, Blockchain yolculuğumuzun bir sonraki adımını gösteriyor ve dünyadaki para hareket yolumuzu geliştiriyor “dedi.

Dalgalanma bağlantısı, özellikle başlangıç ​​R3’lü çok sayıda XRP madeni paralarıyla ilgili bir anlaşmazlık sonrasında hukuki sorunlarla ilgili son sorunların ışığında önemli bir kazançtır. Şirket, kullanım vakaları kazanmaya devam ederken, madalyondaki değer tırmanmaya devam etti. XRP fiyatı, yüzde 17 artarak 0,24 dolara yükseldi.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir